Şirket Hakkında 

DataPhysics Instruments, yüzey ve arayüzey bilimi alanında yüksek kaliteli ve yenilikçi ölçüm ekipmanı sağlama konusunda dünya çapında bir üne sahiptir. Çok çeşitli laboratuvarlarda 2500’den fazla kurulumu bulunan DataPhysics Instruments, özel ürünler ve bireysel tavsiyeler sağlayan güvenilir ve profesyonel bir ortak olarak kabul edilmektedir. Ve müşteri tabanı her geçen yıl büyümeye devam ediyor.

Bu başarı öyküsünün temelleri Ağustos 1997’de, ilk hissedarlar Dr. Ulrich Busch, Torsten Holz ve Horst Rau’nun yedi çalışanla birlikte Almanya’nın Stuttgart kenti yakınlarındaki Filderstadt’ta işlerini kurmalarıyla atıldı. Kurucuların vizyonu açıktı: teknolojiye yatırım yapanlarla yakın işbirliği içinde çalışan, yüksek nitelikli bilim insanları ve mühendislerden oluşan bir ekiple, dünya çapında satılan ve desteklenen, son derece faydalı, trend belirleyici ölçüm cihazları geliştireceklerdi. Küçük ekibin kararlılığı, coşkusu ve yaratıcılığı sayesinde sadece dokuz ay sonra ilk optik temas açısı ölçüm cihazı 1998’de Analytica Fuarı’nda tanıtılabildi – Büyük bir başarı!

 

Almanya Filderstadt'ta bulunan DataPhysics Instruments GmbH Ana Merkezi
Almanya Filderstadt'ta bulunan DataPhysics Instruments GmbH Ana Merkezi
DataPhysics Instruments GmbH Çalışanları

Takip eden yıllarda Tensiyometri, Spinning Drop Tensiyometresi ve Dağılım Kararlılığı Analizi gibi tekniklerin eklenmesiyle ürün yelpazesi genişlemiştir. Bu sayede DataPhysics Instruments, yüzey ve arayüzey özelliklerinin analizinde kullanılan ölçüm cihazları için tek kaynak sağlayıcı haline gelmiştir. Sürekli büyüyen cihaz aksesuarları yelpazesi, şirketin uygulama laboratuvarı ve eğitim merkezinin varlığı ile birlikte, arayüzey etkileşimlerinin sağladığı zorlukları ele alırken “eksiksiz bir paket” sağlamaktadır.

Bugün, 20 yılı aşkın bir süredir, DataPhysics Instruments çok zorlu bir pazarda lider bir konum elde etmiştir ve heyecan verici bir gelecek öngörmektedir. Mart 2017’den bu yana şirkete yeni bir yönetici ekip liderlik ediyor : Uzun süredir şirkette çalışan fizikçi ve yeni ürün geliştirme müdürü Jens Ole Wund ile mühendis ve satış direktörü Nils Langer artık kurucu Horst Rau ile birlikte yönetici ortak olarak görev almaktadırlar. Her üçü de DataPhysics Instruments’ın başarı öyküsünü önümüzdeki yıllarda da sürdürmeye isteklidirler, ve ilerlemek için güçlü bir temele sahiptirler.

DataPhysics GmbH Yönetim Kurulu
DataPhysics GmbH Yönetim Kurulu

Bağlı Ortaklıklar ve Müşterek Yönetime Tabi Ortaklıklar

DataPhysics Instruments, mümkün olan en iyi desteği sağlamak ve ürün yelpazesine daha kolay erişim sağlamak için yan şirketler kurdu ve ortak girişimlerde bulundu.

DataPhysics Instruments USA Corp.

DataPhysics Instruments 2018 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde bir yan şirket kurdu. DataPhysics Instruments USA Corp. şirketi Charlotte, Kuzey Carolina’da bulunmaktadır ve DataPhysics Instruments’ın Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki yüzey kimyası pazarına daha iyi hizmet vermesini sağlamaktadır. Bob Fidler’in sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olmasıyla, potansiyel ve mevcut müşterilerimiz daha da iyi yerel teknik destek ve hizmetten yararlanacak. ABD’deki yeni merkezimizde, tüm cihaz portföyümüz tanıtım için hazır bulunmaktadır.

Bob Fidler, DataPhysics Instruments Amerika Genel Müdür Yardımcısı
Bob Fidler, DataPhysics Instruments Amerika Genel Müdür Yardımcısı
Mesaj Gönderin
WhatsApp, Bize Ulaşın!
Merhabalar 👋
DataPhysics Instruments'e hoşgeldiniz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?