Hizmetlerimiz

Uygulama Merkezi

DataPhysics Instruments, Stuttgart, Almanya yakınlarındaki Filderstadt’ta bulunan merkez ofisinde modern ve kapsamlı bir şekilde donatılmış bir uygulama ve eğitim merkezi işletmektedir. Böylece, ilgili kişiler ve yerleşik müşteriler, deneyimli DataPhysics Instruments ürün uzmanlarının tavsiyeleriyle bilgi ve deneyimlerini genişletme fırsatına sahip olurlar.

Uygulama merkezimiz, çok çeşitli ölçüm cihazlarımıza ve aksesuarlarımıza erişebileceğiniz sözleşmeli ölçümler ve ölçüm günleri sunmaktadır. İş arkadaşlarınızı ve sizi sistemlerimizin kullanımına en iyi şekilde hazırlamak için bireysel cihaz eğitimleri sunuyoruz. Eğitim merkezimiz çeşitli seminerler için özel olarak donatılmıştır. Uygulama notlarımızda ve örneklerimizde, ölçüm cihazlarımızın örnek uygulamaları ve diğer müşterilere nasıl yardımcı oldukları hakkında bilgi bulabilirsiniz.

DataPhysics merkezindeki uygulama merkezi

Cihaz Eğitimleri

Bireysel cihaz eğitimlerimiz, sizi ve iş arkadaşlarınızı yeni edindiğiniz veya uzun süredir kullanmadığınız ölçüm cihazınızın işlevleri ve olanaklarıyla tanıştırmak için idealdir. Cihazınızla tanışmak için tek başınıza zaman harcamaktan kaçının. Bunun yerine uzmanlarımızın doğru ve akıllı ekipman kullanımını öğrenmenize yardımcı olmasına izin verin. Ölçümler kendi numuneleriniz üzerinde yapılacak ve sizinle ilgili tüm ölçüm yöntemleri açıklanacaktır. Bu, ölçüm cihazınızla çalışmaya ideal şekilde hazır olmanızı sağlar. Cihaz eğitimi ihtiyaçlarınıza göre özel olarak hazırlanır ve uygulama merkezimizde ya da tercih ettiğiniz tarihte tesisinizde gerçekleştirilebilir.

Cihaz eğitimleri

Numune Ölçüm Hizmetleri

Sizin için tüm ölçüm cihazlarımızla sözleşme ölçümlerini memnuniyetle gerçekleştireceğiz. Sadece numunelerinizi bize gönderin, ölçümleri laboratuvarımızda gerçekleştirelim ve size ölçülen verilerle ilgili bir rapor sunalım. Sözleşmeli ölçümlerle, kendiniz için mevcut olmayan ölçüm tekniklerinden hızlı ve sorunsuz sonuçlar alırsınız.

Numuneniz üzerinde kendiniz ölçüm yapmak istemeniz ve elinizde bulunmayan ölçüm cihazları veya bilgi birikimimiz konusunda desteğimize ihtiyaç duymanız halinde, bir veya birkaç ölçüm günü için uygulama merkezimize gelebilirsiniz. Burada geniş ürün ve aksesuar yelpazemize erişebilir ve göreviniz için uygun ölçüm sistemini bulabiliriz. Deneyimli çalışanlarımız gerekli ölçümleri sizinle birlikte planlar ve gerçekleştirir. Elbette ölçüm planı sizin isteğinize göre tasarlanabilir ve herhangi bir zamanda ayarlanabilir. Bir ölçüm günü boyunca doğrudan ve sürekli iletişim imkanı, karmaşık görevlerde veya işlenmesi zor numunelerde bile hızlı, verimli bir ilerleme ve güvenilir sonuçlar sağlar.

Verilen Ölçüm Hizmetleri ve Ölçüm Yöntemleri

 • Sıvıların yüzey gerilimi
 • İki sıvı arasındaki arayüzey gerilimi
 • Statik ve dinamik temas açıları
 • Katıların yüzey enerjisi (SFE)
 • Yüzey ıslanabilirliğinin analizi
 • Sıvılar ve yüzeyler arasındaki yapışma (adezyon) kuvveti
 • Kritik misel oluşum konsantrasyonu (CMC)
 • Sıvıların ve katıların yoğunluğu
 • Sedimentasyon ve penetrasyon
 • Mono-tabakaların yüzey basıncı ve daldırmalı kaplayıcı ile kaplama
 • Yüzey ve arayüzey reoloji parametreleri
 • Sıvı dispersiyonların stabilite ve yaşlanma analizi
 • Sedimantasyon ve kremleşme oranları
 • Parçacık birleştirme ve kümeleme gibi de-stabilizasyon mekanizmalarının analizi
 • Elyaflar, toz ve plaka şekli̇ndeki̇ katı malzemeleriin zeta potansiyeli
 • 3D yüzey profili analizi ve pürüzlülük belirleme

Ölçüm Aralıklarımız

 • 30 pl’ye kadar pikolitre damlalarla temas açısı ölçümleri
 • Yüksek hızlı kameralarla ıslatma analizi > 3000 kare/sn
 • 30°C ila 1800°C arasındaki sıcaklıklarda ölçümler
 • % 5 ila % 90 arasında değişen bağıl nemde ölçümler
 • 10-5 mbar ila 750 bar arası basınçlarda ölçümler
 • 10-6 mN/m ila 2000 mN/m arasında değişen yüzey ve arayüzey gerilimi ölçümleri
 • 0,1 nm’ye kadar yükseklik çözünürlüğüne sahip yüzey profilleri

Seminerler

Günümüzde birçok yenilikçi ürün, yüzey ve arayüzey olaylarının ve malzemenin ilgili fiziko-kimyasal özelliklerinin anlaşılmasına dayanmaktadır. Su itici duvar boyası ve fonksiyonel yüzeyler buna iki örnektir. Bu nedenle, birçok endüstride yüzeylerin ve arayüzlerin özelliklerini karakterize etmek Ar-Ge faaliyetlerinin önemli bir parçası haline gelmiştir.

DataPhysics Instruments, arayüzleri ve yüzeyleri incelemek için üst düzey ölçüm cihazları sunan lider bir üreticidir. Bununla birlikte, yalnızca mükemmel araçlar sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda bunları en uygun şekilde kullanmanıza da yardımcı oluyoruz. Bu amaçla çok çeşitli ileri düzey eğitimler sunuyoruz.

Aşağıda uygulama odaklı seminerlerimiz hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca bilgi bankamızda önemli terminoloji ve ölçüm tekniklerinin anlaşılır açıklamalarını bulabilirsiniz.

Arayüzey ölçüm teknikleri alanında uzmanlar olarak bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya istekliyiz. Sonuçta sloganımız boş bir söz değildir :

“Understanding Interfaces …”,   “Arayüzleri Anlamak …”

Bu konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız!

Uygulamaya yönelik seminerimiz Yüzey Kimyası için Modern Ölçüm Teknikleri’nde, yüzeyleri ve arayüzleri analiz etmek için kullanılan farklı yöntemlere ve ölçüm tekniklerine genel bir bakışı iki gün içinde kompakt bir şekilde sunuyoruz. Bu, hem yeni başlayanlara hem de deneyimli kullanıcılara fayda sağlamaktadır. Ufkunuzu genişletme ve yeni gelişmeler ve alternatif yöntemler hakkında bilgi edinme veya prosedürünüzü uzmanlarımızla tartışma fırsatını yakalayın.

Seminerimiz, yüzey analizi için en son ölçüm tekniklerine genel bir bakış elde etmek isteyen herkese yöneliktir. Halihazırda bu alanda çalışıyor ve yöntemlerinizi uzmanlarımızla tartışmak istiyorsanız veya yüzey kimyası sorularınıza nasıl yaklaşılabileceğiyle ilgileniyorsanız – seminerimizde temel bilgilerinizi genişleterek ve uygulamalı deneysel yönlerle pratik olarak nasıl başa çıkacağınızı öğrenerek fayda sağlarsınız.

Seminer ücreti 250 € + KDV’dir, öğrenciler için 190 € + KDV’ye düşürülmüştür ve seminer dokümantasyonunu, aralarda atıştırmalıkları ve içecekleri, öğle yemeğini ve ilk seminer günü akşamı seminer yemeğini kapsamaktadır. Erken kayıt yaptıranlar, seminerden 2 ay öncesine kadar kayıt yaptırırlarsa, öğrenci ücreti üzerinden ve %24’lük bir indirimle seminere katılabilirler.

DataPhysics Instruments eğitim merkezi seminer odası
Seminer katılımcısı DataPhysics Instruments uzmanı ile ölçüm sonuçlarını yorumlarken ...

Canlı Demo ve Webinarlar

Canlı çevrimiçi yayın sistemimiz sayesinde canlı web seminerleri, ürün tanıtımları ve çok daha fazlasını yapabiliyoruz. Bazı yerinde ziyaretlerin hala kısıtlı olduğu durumlarda, çevrimiçi yayın sistemimiz ile yeni müşteriler için ilk kez cihaz kurulumları ve eğitimleri de yapılmaktadır.

Çevrimiçi bir oturum sırasında, ölçüm cihazlarımızı, yazılımımızı veya konuşma slaytlarımızı size ayrıntılı olarak göstermek için birden fazla kamera ve sunum yapan bilgisayar arasında geçiş yapabiliyoruz. En yüksek görüntü ve ses kalitesi, profesyonel video ekipmanı ve her konuşmacı için özel mikrofonlar ile sağlanmaktadır. Bu nedenle, oturumu UHD kalitesine kadar kaydedebilir ve daha sonra katılımcılara indirme olarak sağlayabiliriz.

Canlı Web Semineri (Webinar) Akışı

Canlı oturumlarımız ve web seminerlerimiz için öncelikle Microsoft Teams kullanıyoruz, ancak bazı şirketlerin hangi yazılımı kullanabilecekleri konusunda katı kuralları olduğundan, kurulumumuzu kullanılan iletim veya konferans yazılımından bağımsız olacak şekilde tasarladık. Bu nedenle, ekran paylaşımını desteklediği sürece şirketinizin tercih ettiği yazılıma esnek bir şekilde uyum sağlayabiliriz.

Bireysel cihaz tanıtımları veya uygulama eğitimleri için lütfen bizlerle demo@DataPhysics.com.tr e-posta adresinden iletişime geçiniz. Gelecek canlı web seminerleri için bizi sosyal medya hesaplarımızdan izlemeye devam edin ve youtube kanalımızda bulunan mevcut web seminerlerimizden birini izlemeyi düşünün.

Teknik Servis Desteği

Onlarca yıl dayanan enstrümanlarımızın olağanüstü yüksek üretim kalitesiyle gurur duyuyoruz. Birçoğu 20 yıldan daha uzun bir süre önce üretilmiş olan cihazlarımız hala kusursuz bir şekilde çalışmakta ve müşterilerimiz tarafından her gün kullanılmaktadır.

Tüm cihazlarımız standart olarak 2 yıl garantilidir ve servis departmanımız ve uluslararası ortaklarımız, ölçüm sisteminizin her zaman en iyi durumda olmasını ve tekrarlanabilir sonuçlar üretmesini sağlamak için geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Düzenli bir önleyici bakım, sistem arızası riskini ve maliyetli duruş sürelerini en aza indirebilir. Servis ortaklarımız tarafından yapılan bir doğrulama, sistemin spesifikasyonlara uygun ölçüm sonuçları üretmeye devam ettiğine dair ek bir gönül rahatlığı sağlar. İsteğe bağlı bir bakım anlaşması ile bu maliyetler öngörülebilir bir ücretle karşılanır.

Bununla birlikte, sistemlerimiz hiç arızalanmaz değildir ve ömürlerinin dolması veya kazalar nedeniyle arızalanabilir. Bir arıza durumunda servis ekibimiz her zaman sorununuz için doğru çözümü hızlı bir şekilde bulmaya çalışır, böylece mümkün olan en kısa sürede tekrar çalışmaya başlarsınız. Cihazınızla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa lütfen destek hattımızla iletişime geçmekten veya bize service@DataPhysics.com.tr adresimize bir destek talebi e-postası göndermekten çekinmeyiniz.

Teknik destek hizmetleri
Mesaj Gönderin
WhatsApp, Bize Ulaşın!
Merhabalar 👋
DataPhysics Instruments'e hoşgeldiniz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?